ETWINNING PROJEKAT "CIPELICE LUTALICE, TO SU MOJE RAZGLEDNICE"

Učenici V-6 su bili dio Međunarodnog projekta „Cipelice lutalice, to su moje razglednice“. Projekat je vodila učiteljica Amila Kerkez Kozlić. Ciljevi projekta su bili da učenici nauče na koji način se pišu službene pošiljke (kroz pisanje i slanje razglednica i pisama), razvijanje ljubavi prema domovini i zavičaju. Uz sve navedeno, projektom smo poticali međunarodnu suradnju među učenicima i učiteljima različitih obrazovnih ustanova. Na početku projekta učenici su ispunili anketu o tome da li znaju kako se pišu i šalju pisma i razglednice, i da li su nekome slali i primili pismo/razglednicu. Predstavili su se putem plakata gdje su napisali i pozdravno pismo za ostale članove projketa. Poslije toga odabrali su dvije škole iz Hrvatske sa kojima su sarađivali u toku projekta i jedni drugima pisali i slali razglednice. Po završetku projekta učenici su stekli znanje kako komunicirati i pisanim putem, putem pisma i razglednica, kako poboljšali svoje vještine pisanja, uključujući pravopis, gramatiku. Jasno su morali izjasniti svoje ideje, što im je pomoglo u razvoju komunikacijskih vještina. Također, stekli su bolje razumijevanje različitih kultura i običaja i ovi rezultati ne samo da obogaćuju vještine učenika, već i potiču razvoj njihovog samopouzdanja i interesa za pisanje i komunikaciju.