📣SVJETSKI DAN ČIŠČENJA✨️

🚮SVJETSKI DAN ČIŠĆENJA u našoj školi je obilježen u sedmici od 23.09. - 27.09.2024.godine

♻️Svjetski dan čišćenja je ekološki pokret koji je 2018. godine započeo svjetski Let's Do It tim s ciljem da našu planetu očisti od otpada i podigne ekološku svijest na veću razinu.

♻️Zahvaljujući učiteljici Delili Selman, naša škola sarađuje sa Udruženjem građana „Ruke“ i uzela je učešće u ovoj akciji čišćenja. Svi učenici razredne nastave iz centralne škole od I-V razreda – njih 120 su proveli po jedan čas u prirodi, razgovarali o važnosti očuvanja prirode i iskoristili lijepo vrijeme da školsko dvorište i okolinu škole očiste od smeća.

♻️Ponosni smo na naše učenike koji su uspjeli za kratko vrijeme skupiti 10 vreća smeća i doprinijeli da se svi ljepše osjećamo.