Writer's pictureOŠ "Kiseljak 1"

🇧🇦🇹🇷ZOOM SASTANAK SA BRATSKOM ŠKOLOM IZ REPUBLIKE TURSKE🇹🇷🇧🇦

📌U saradnji sa institutom Yunus Emre dana 16.10.2024.godine je održan zoom sastanak na kojem su prisustvovali direktor Nermin Merhemić, nastavnica turskog jezika Naida Kirmiziguel, direktor naše bratske škole u Istanbulu, direktor i predstavnici instituta Yunus Emre, a organizator današnjeg sastanka je uprava za

obrazovanje općine Şişli u gradu Istanbulu u Turskoj.

📌Na sastanku se razgovaralo o projektima koje institut i bratske škole planiraju realizovati u narednom periodu.

📌Turski jezik se izučava kao drugi strani jezik u osnovnim školama Srednjobosanskog kantona, u sklopu kojeg učenici imaju priliku da se upoznaju sa turskim jezikom i kulturom.

📌Također, kroz projekat bratskih škola, pruža im se mogućnost uzajamnih posjeta i razmjenjivanja školskih iskustava sa učenicima iz Turske.